K
L
Bílinská jaterní a Bílinská žaludeční, čím se liší?

Bílinská Žaludeční a Bílinská Jaterní se vyrábí přidáním léčivého biliného extraktu do přírodního lázeňského pramene. Bílinská žaludeční obsahuje zklidňující extrakt z meduňky lékařské, Bílinská Jaterní obsahuje extrakt z ostropestřece mariánského s účinnou látkou Sylimarin.

K
L

Shrnutí účinků Bílinské kyselky nalezete například na portálu ULEKARE.CZ.

K
L

Vypité množství není striktně omezeno. Pouze pro děti mladší 4 let by Bílinská neměla být hlavní denní hydratací kvůli zvýšenému příjmu fluoridů.

K
L

Sedimentace je u přírodního silně mineralizovaného pramene běžný přirozený jev a není na závadu. Konkrétně Bílinská kyselka má ale sediment velmi zřídka.

K
L

Po vypití 2 deci (200ml) Zaječické se projeví efekt rozpouštění (ředění) obsahu střev. Dávka je individuální podle velikosti konkrétního uživatele. U osob bez problémů se zácpou se efekt neprojevuje. Pro detoxikační efekt je dostatečná dávka okolo 1 dcl (100ml).

K
L
Jak užívat Zaječickou jako detoxikant pro očistu těla?

Pro příjem síranů pro metabolické procesy usnadňující vylučování toxinů z těla se osvědčila dávka okolo 1 dcl (100 ml) večer. Tato dávka nemá “projímavé” účinky, ale může přinést zlepšení ranního vyprazdňování střev a navození pravidelného rytmu.

K
L
Jak užívat Zaječickou jako zdroj hořčíku (magnesia)?
K
L

Hlavním poznávacím znamením Rudolfova pramene je silný zákal vznikající oxidací minerálních látek. Díky vápníku (kalciu) a železitým iontům je silný zákal mléčně bílý až rezavý. Rozhodně nepředstavuje žádnou závadu, je přímo projevem silné mineralizace. Časem se usazuje na dně lahve a je možné ho rozmíchat a vypít.