FAQ – Nejčastější dotazy k lázeňským pramenům

BÍLINSKÁ KYSELKA - Nejčastější dotazy

Bílinská Žaludeční a Bílinská Jaterní se vyrábí přidáním léčivého biliného extraktu do přírodního lázeňského pramene. Bílinská žaludeční obsahuje zklidňující extrakt z meduňky lékařské, Bílinská Jaterní obsahuje extrakt z ostropestřece mariánského s účinnou látkou Sylimarin.

Shrnutí účinků Bílinské kyselky nalezete například na portálu ULEKARE.CZ.

Vypité množství není striktně omezeno. Pouze pro děti mladší 4 let by Bílinská neměla být hlavní denní hydratací kvůli zvýšenému příjmu fluoridů.

Sedimentace je u přírodního silně mineralizovaného pramene běžný přirozený jev a není na závadu.

ZAJEČICKÁ HOŘKÁ - Nejčastější dotazy

Cestovní obstipace je častý problém znepříjemňující dovolenou či znemožnující sportovcům podávat špičkový výkon na zájezdech. Zde je Zaječická díky své přírodní čistotě ideálním pomocníkem. Sportovcům navíc nevnáší do krve látky kolidující s antidopingovými testy.

Pro příjem síranů pro metabolické procesy usnadňující vylučování toxinů z těla se osvědčila dávka okolo 1 dcl (100 ml) večer. Tato dávka nemá “projímavé” účinky, ale může přinést zlepšení ranního vyprazdňování střev a navození pravidelného rytmu.

Po vypití 2 deci (200ml) Zaječické se projeví efekt rozpouštění (ředění) obsahu střev. Dávka je individuální podle velikosti konkrétního uživatele. U osob bez problémů se zácpou se efekt neprojevuje. Pro detoxikační efekt je dostatečná dávka okolo 1 dcl (100ml).

RUDOLFŮV PRAMEN - Nejšastější dotazy

Hlavním poznávacím znamením Rudolfova pramene je silný zákal vznikající oxidací minerálních látek. Díky vápníku (kalciu) a železitým iontům je silný zákal mléčně bílý až rezavý. Rozhodně nepředstavuje žádnou závadu, je přímo projevem silné mineralizace. Časem se usazuje na dně lahve a je možné ho rozmíchat a vypít.