(1. série – 12 dílů)

Dobrodružné cesty vzniku českých lázeňských lokalit od počátku po současnost.

Projekt iniciuje společnost BOHEMIA HEALING MARIENBAD WATERS a.s. v rámci svých aktivit rozvoje českého lázeňství. Společnost drží práva na prodej a export významných českých přírodních léčivých zdrojů a komunikuje se svými zákazníky, kteří mají zájem o české lázeňství. Je přímým nástupcem socialistického Ředitelství zřídel, vzniklého zestátněním Lobkovického knížecího ředitelství zřídel. To v minulých staletích obchodovalo české léčivé vody po celém světě a dosáhlo jejich věhlasu a přítomnosti ve všech světových encyklopediích.

lsp-1Televizní seriál se formátem dokumentárního dramatu zabývá mapováním historie významných českých lázeňských lokalit. Průvodce pořadem listuje velkou kronikou české balneologie a zastavením u každé z lokalit se nejprve vydá místo prostudovat v současnosti a po ubytování v lázních začíná fiktivní další den v hrané “minulosti”. Zde průvodce pořadem spolu s kameramanem navštěvují klíčové události lokality a potkávají historické osobnosti v dramatických a netradičních situacích.

V místech s historií méně zábavnou nastupuje tvůrčí invence a fiktivní příběh (například na motivy nějaké pověsti). Seriál má představit české lázeňství jako moderní současnost, vybízet k preventivním pobytům i mladou generaci. Při výběru herců bude brán zřetel na svěží a lidské pojetí hrané historie, aby se omezil divácký pocit toho, že slavná historie je “dávno pryč”.