We bottling curative waters

BOHEMIA HEALING MARIENBAD WATERS a.s.

Od roku 1664 probíhá na tomto místě lahvování a rozesílání jednoho z nejcennějších lázeňských pramenů, Bílinské kyselky. Od roku 1725 začíná také rozesílka Zaječické hořké vody, nejčistšího hořkosolného pramene.

Bílinská kyselka

užívá se proti pálení žáhy, překyselení žaludku a moči, prevenci a rozpouštění kaménků, ale také k inhalacím se již 350 let.. Po staletí je také doporučována jako vynikající dietetický nápoj při cukrovce. Blahodárně také působí při vylepšení procesů látkové výměny a pomáhá tak při revmatizmu a dně. 

Zaječická hořká

je základní přírodní projímadlo rozpouštějící obsah střev. Přispívá detoxikaci organizmu přísunem síránu vhodných pro vylučování toxinů. Je vhodná pro podporu hubnutí a ideální doplněk zdravého životního stylu. Je to světoznámý zdroj pravé hořké (epsomské) soli. 

Rudolfův pramen

Základní pramen Mariánských Lázní pro pitné kúry při zánětech ledvin a močových cest, tvorbě kaménků, léčbě pooperačních stavů, dny, metabolických poruch, osteoporóze i obezitě. 

Stáčíme pravé lázeňské prameny

Ředitelství zřídel BOHEMIA HEALING MARIENBAD WATERS a. s.

Uchováváme tradici legendárních českých lázeňských pramenů. V době kdy pojem “minerální voda” znamená jen vodu “z podzemí” udržujeme tradici lahvování pravých lázeňských pramenů s vysokou mineralizací používaných v tradiční české balneologii.

Nauka o lázeňství, balneologie, je rozdělena na vnější, tedy koupání v pramenech, a vnitřní, tedy pití lázeňských pramenů. Lázeňské prameny specifického složení se tradičně pijí při chůzi na lázeňských kolonádách z pitného pohárku.

Ředitelství zřídel se hrdě hlásí k odkazu Lobkovické knížecí stáčírny léčivých vod v Bílině. Jsme tým severočechů, kteří svůj profesní život zasvětili práci na uchování a dalším rozvoji hodnotných a vzácných lázeňských pramenů.

Staráme se o to, aby tyto poklady české země přinášely radost a prospěch co největšímu počtu lidí. Jsme česká firma a ve své činnosti se řídíme pravidlem spolupracovat s českými firmami a podporovat tak české výrobce.

České lázeňské prameny jsou světovou špičkou

Stáčíme pravé a původní lázeňské prameny a zavazujeme se vykonávat tuto práci podle svého nejlepšího svědomí. Staráme se o historické dědictví a věnujeme pozornost také kulturnímu odkazu, abychom z lázeňského prostředí udělali důstojný stánek kulturnosti a odpočinku.

Podporujeme kulturní, sportovní a společenské akce doma i ve světě

Podporujeme sportovní a kulturní život. Například turnaj BILINER CUP, Česká Miss, podpora FAČR, Mezinárodní Taneční festival. Podporujeme FK Teplice a HC Verva Litvínov. V zahraničí jsme se účastnili například světového golfového mistrovství světa WGC Doral Miami 2013 a BILINER v USA podporuje tým NHL Arizona COYOTES.

Lázeňský pohárek napomáhá blahodárnému účinku

Pro užívání pramenů při pitných kúrách je důležitý pohyb, nejlépe se osvědčila chůze.
Proto existují lázeňské kolonády, určené k pití lázeňských pramenů
při chůzi z lázeňských pohárků za jakéhokoliv počasí.

BÍLINSKÁ KYSELKA
  • Celková mineralizace 7500 mg/l
  • Přírodní sycení (2200 mg/l)
  • Hydrogenuhličitan (4500 mg/l)
ZAJEČICKÁ HOŘKÁ
  • Celková mineralizace 32 000 mg/l
  • Přírodní sycení (0 mg/l)
  • Síran hořečnatý (20 000 mg/l)
RUDOLFŮV PRAMEN
  • Celková mineralizace 2413 mg/l
  • Přírodní sycení (2400 mg/l)
  • Hydrogenuhličitan (1600 mg/l)

Podporujeme

Distributor

Partneři